piątek, 17 sierpnia 2018

Prawidłowo skonstruowany zestaw okna pozwoli w dalszym ciągu uniknąć nieprzyjemnych niespodzianek.

Należycie sporządzony montaż okna zezwoli z kolei uniknąć nieprzyjemnych niespodzianek.
Etap 1

Już na etapie stanu srogiego trzeba przetestować cykliczność zrealizowania ościeży (otworów okiennych) oraz betonowych nadproży. Późniejsze zmiany będą bardzo krępujące. Wypada wyrównać także boki otworu okiennego ze dziwnym uwzględnieniem wypoziomowania jego dolnej krawędzi, na której będzie bazować okno. Otwór ościeży powinien być o 5-6 cm wyższy i szerszy od przydatnych przejawów peryferyjnych futryn.
Etap 2

Przed umieszczeniem okna trzeba koniecznie rozmontować kinetyczne skrzydła z przeszkleniami.
Etap 3

Do peryferyjnego obwodu futrynie przykręca się kotwy. Wypada je rozdysponować w odległości ok. 25 cm od narożników ramy (ościeżnicę można też mocować na dyble; wymusza to wiercenia otworów w jej bokach i służy głównie w wypadku zapór jednowarstwowych).
Krok 4

Umieszczenie futrynie w otwór. Należy ją podeprzeć na drętwych impregnowanych klockach wyrazistych (klocek taki musi wykopać się pod każdym pionowym profilem!).
Krok 5

Operując klockami i podkładkami wypada dogłębnie wypoziomować spodnią krawędź framudze.
Etap 6

Zatarasowanie framudze w pionie (w stosunku do role ściany) przy pomocy klocka o poprawnie dostosowanej grubości. Przedostaje się go blisko wzniosłego skraju ramy, po-między profil, a ścianę,
Etap 7

Pokrzyżowanie ramy za pośrednictwem klinów wtranżolonych pod ręką kątów.

Mity o oknach z Pcv...

Krok 8

Kotwy, przymocowane wcześniej do framudze, przyczepia się do muru. W tak przyłączoną futrynę można już umieścić skrzydła okienne. Wypada je zamknąć.
Krok 9

Nieszczelność naokoło ramy trzeba odkazić z kurzu czy też lekko ją nawilżyć. Poprzez to montażowa pianka poliuretanowa dostanie lepszą przyczepność.
Krok 10

Rozprowadzenie pianki równomiernie na całym perymetrze ramy. Zapełnia się nią ok. 1/3 głębokości szczeliny (po roz-prężeniu pianka pochwyci drugą nieopanowaną przestrzeń).
Krok 11

Po spęcznieniu i stwardnieniu pianki jej wystające detale wypada ściąć mieczem prosto z niwą okna.
Etap 12

Ościeże od wewnątrz najlepiej jest utrupić przy pomocy kawałków płyty gipsowokartonowej. Pożądane byłoby przy tym pozostawić ok. 2-milimetrową dziurę na styku z ramą okna. Przestrzeń tę zapełnia się w następnej kolejności masą silikonową lub akrylową. Więcej informacji tutaj - taśmy pakowe - zobacz ofertę - Analogiczną dziurę trzeba również pozostawić po peryferyjnej stronie okna (pomiędzy ramą a tynkiem). O szczelności okien i ich niezatartym funkcjonowaniu rozsądzają nie tylko dobre parametry techniczne towaru, no i też, możliwe, że zwłaszcza, czysty zestaw.

Zestaw okien stworzony ze szczególną starannością, z dochowaniem niezakłóconej techniki i kolejności profesji okroi wynurzenie się mostków termicznych i szkody prężności w budynku. Oto najistotniejsze kroki zestawu okien.

Krok 1. Przygotowanie muru. Przed przystąpieniem do montażu wypada dogłębnie oczyścić mur z chudych kawałków jak i kurzu, a w momencie konieczności wykorzystać podkład gruntujący. W stosunku do trybu zestawu należy zamontować albo zdjąć belkę parapetową.

Etap 2. Przygotowanie okna. Kotwy, dyble względnie akcesoryjne śruby do zestawu okien muszą przekazać wszystkie brzemiona funkcjonujące na okno, dzięki temu trzeba je rozdysponować na pełnym jego obwodzie w odstępach nie ogromniejszych niż 70 cm. Później trzeba przykleić do okna opaski paroprzepuszczalne od zewnątrz i paroszczelne od środka.

Krok 3. Umieszczenie framudze. Ramę okna powinno się zmieścić w otworze w taki sposób, ażeby z każdej strony została przetrwana słuszna dziura dylatacyjna, z zachowaniem pionów i stopni.

Wymieniasz okna bądź drzwi? Znajdź Dostawców względnie Instytucje montażowe. Określ, czego pożądasz, a eksperci sami wręczą Ci propozycje. Usługa jest bezpłatna. Zaklep oferty od Firm
albo dodaj do Firm
Krok 4. Wypróbowanie przekątnych. Skonfigurowaną w murze futrynę stabilizujemy za pomocą klinów rozporowych i po ponownej kontroli szczebli i pionków kontrolujemy dodatkowo przekątne, które powinny być równe.

Etap 5. Montaż bezwolny. Jeśli montujemy okno na kotwy, należy uwzględnić, ażeby każdą z nich przykręcić do muru dwoma kołkami rozporowymi lub pomocnymi śrubami. Przy montażu na dyble lub śruby samowiercące trzeba uszczelnić otwory w dolnym module ramy.

Etap 6. Przesiąknięcie muru. Bo pianka montażowa twardnieje pod wpływem wilgoci zawartej w powietrzu, promuje się, ażeby przed jej nałożeniem przesiąknąć mur wodą, między innymi. przy użyciu opryskiwacza.

Krok 7. Obciążanie pianki montażowej. Przestrzeń pomiędzy ościeżnicą a murem powinno się nasycić pianką, pobierając ją od smutku do góry, kierując rewolwer lekko zygzakowatym ruchem. Po zastygnięciu pianki jej zbytek należy obciąć.

Etap 8. Przyklejanie wstążki paroszczelnej. Drugi koniec przyklejonej wcześniej do okna taśmy paroszczelnej trzeba osadzić do muru w taki sposób, ażeby zasłonić piankę. Zabroni to przedostawaniu się wilgoci z pomieszczenia w spoinę, zawilgoceniu, ba zagrzybieniu zapory.

Etap 9. Odroczenie skrzydeł. Do tak przyszykowanej ramy możemy w chwili obecnej wstawić skrzydła, przetestować ich działanie i w sytuacji konieczności wyregulować. Jeżeli regulację w ciągu zestawu stworzymy przez przedystansowanie szyby, wówczas okucia pozostaną w położeniu fabrycznym. Poprzez to na przestrzeni dalekosiężnej eksploatacji okna do zagospodarowania zostanie pełen kierunek kalibracji okuć.

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz